Portal ludzi otwartych wiara.pl

 • forum
 • blog
 • czat
 • moja wiara
 • spotkania
 • zapytaj
 • powiększ

  Aby zmienić wielkość tekstu na stronie, przytrzymaj ctrl (na komputerach MAC - cmd) i wciśnij klawisz "+" aż do uzyskania pożądanego efektu.

  Aby zmniejszyć - użyj klawisza "-". By wrócić do stanu początkowego, przytrzymaj ctrl (na MAC - cmd) i wciśnij "0".

Najczęściej zadawane pytania

UWAGA! Prosimy o zgłaszanie problemów przy użyciu modułu znajdującego się na dole strony obok newslettera i RSS   Jeśli masz problem z założeniem konta lub logowaniem napisz na wiara@wiara.pl

1. Kto może założyć konto?
Konto w portalu może założyć każdy internauta. Konieczne jest do tego podanie loginu i czynnego adresu mailowego (zostanie na niego wysłany link aktywacyjny). Pamiętaj, że wszystkie konta z forum założone przed 27 listopada 2009 roku funkcjonują na całym portalu. Jeśli miałeś/-aś konto na forum, nie musisz go zakładać ponownie. Wystarczy się zalogować.

2. Czy muszę się logować oddzielnie do każdej funkcjonalności?
Logując się do portalu wiara.pl logujesz się jednocześnie do wszystkich jego funkcjonalności, tzn. na serwisy (możliwość komentowania artykułów), na forum, czata, blogi i do swojego profilu. Wylogowanie również dotyczy wszystkich opcji. Uwaga! wspólne logowanie/ wylogowanie działa dla jednej przeglądarki internetowej. Jeśli równolegle uruchomisz inną, nie będziesz zalogowany.

3. Nie mogę się zalogować
Sprawdź, czy dobrze wpisałeś login i hasło. Jeśli nie jesteś pewny, poproś o przypomnienie hasła. Na podanego maila otrzymasz nowe hasło, które będziesz mógł później zmienić w profilu.

Jeśli nadal nie możesz się zalogować lub jesteś pewny, że dobrze pamiętasz login i hasło, skontaktuj się z administratorem (wiara@wiara.pl).

Jeśli możesz się zalogować w serwisie i do własnego profilu, a nie udaje Ci się zalogować na forum, mogłeś zostać zbanowany na forum. Jeśli masz wątpliwości odnośnie do powodów skontaktuj się z administratorem forum (forum@wiara.pl).

4. Jak spersonalizować swoją wizytówkę?
W profilu użytkownika (moja.wiara.pl) możesz spersonalizować swoją wizytówkę przez dodanie awatara (max. rozmiar pliku 1 MB). Awatar będzie widoczny obok twoich postów i komentarzy dla wszystkich użytkowników (także niezalogowanych), w wymiarach: na forum 90 x 90 pikseli; w komentarzach 48 x 48 pikseli. W każdej chwili możesz go zastąpić innym plikiem lub usunąć.

W wizytówce możesz podać informacje o sobie. Pamiętaj, że będą one widoczne dla wszystkich zalogowanych użytkowników. W każdej chwili możesz je zmienić lub skasować. Zawsze możesz podejrzeć, jakie informacje o Tobie widzą inni.

5. Czy mogę wgrać swój awatar na forum?
Możesz wgrać awatar na swoje konto - przez stronę moja.wiara.pl. Będzie widoczny także na forum. Wgrywanie awatarów za pośrednictwem forum jest niemożliwe.

6. Czy mój mail będzie widoczny dla innych?
To zależy od Ciebie. W profilu (ustawienia) istnieje możliwość ujawnienia lub ukrycia swojego maila. Domyślnie Twój mail będzie ukryty.

7. Co to są powiadomienia?
Możesz śledzić dyskusję w wątkach, w których odpowiadałeś. Na wewnętrzną skrzynkę przyślemy Ci powiadomienia o kolejnych odpowiedziach w dyskusji. Jeśli sobie tego nie życzysz, możesz je wyłączyć w ustawieniach profilu.

Pamiętaj, że zawsze tą drogą (niezależnie od ustawień) możesz otrzymać wiadomość od administratora.

8. W jaki sposób mogę się prywatnie porozumieć z innym użytkownikiem?
Jeśli osoba, z którą chcesz się skontaktować, nie podała w swoim profilu danych do kontaktu, możesz jej napisać prywatną wiadomość na forum. Na razie nie ma możliwości przekazania prywatnej informacji użytkownikom niekorzystającym z forum.

9. Nie mogę napisać prywatnej wiadomości na forum
Sprawdź, czy jesteś zalogowany, a jeśli tak, to czy możesz pisać na forum. Jeżeli możesz się zalogować, a nie możesz pisać ani postów, ani prywatnych wiadomości, lub tylko prywatnych wiadomości, prawdopodobnie Twoje konto jest nieaktywne lub masz wyłączoną tę funkcję. Skontaktuj się z administratorem forum (forum@wiara.pl).

10. Czy jeśli ktoś się podpisuje jako ksiądz/ siostra zakonna, to taka informacja jest weryfikowana?
Tylko na forum i na czacie. Na czacie możesz być tego pewny, jeśli osoba podająca się za księdza/ siostrę zakonną/ kleryka figuruje na naszej liście. Na forum, jeśli osoba podająca się za księdza nie została zweryfikowana, pod nickiem znajdziesz adekwatny dopisek. Jeśli takiej adnotacji nie ma, a ktoś nadal pisze na forum, to znaczy że jego tożsamość została potwierdzona. Oczywiście nie dotyczy to kont świeżo założonych - proszę dać nam chwilę na reakcję ;-)

Nie weryfikujemy tożsamości osób duchownych, które nie korzystają z czata lub forum.

«« | « | 1 | 2 | » | »»