Portal ludzi otwartych wiara.pl

 • forum
 • blog
 • czat
 • moja wiara
 • spotkania
 • zapytaj
 • powiększ

  Aby zmienić wielkość tekstu na stronie, przytrzymaj ctrl (na komputerach MAC - cmd) i wciśnij klawisz "+" aż do uzyskania pożądanego efektu.

  Aby zmniejszyć - użyj klawisza "-". By wrócić do stanu początkowego, przytrzymaj ctrl (na MAC - cmd) i wciśnij "0".

Polityka prywatności

1.8. Czat wiara.pl

Funkcje czata są dostępne wyłącznie dla osób posiadających konto na portalu. Na czat można się zalogować na stałym nicku (fakt zalogowania jest widoczny na wizytówce użytkownika) lub na nicku tymczasowym (niewidoczny w na wizytówce).

W trakcie pobytu na czacie w logach jest rejestrowane IP, z którego korzysta w danym momencie użytkownik. Dostęp do tej danej mają operatorzy czata (o ile są na nim obecni) i administrator. IP może być wykorzystywane wyłącznie w celu zapewnienia porządku na czacie i nie będzie ujawniane osobom postronnym.

Wypowiedzi użytkowników na czacie są rejestrowane w logach. Portal zastrzega sobie prawo do publikacji treści rozmów w czasie czatów tematycznych, a także innych rozmów prowadzonych na forum ogólnym. Użytkownik nie może domagać się usunięcia swoich wypowiedzi z opublikowanego zapisu rozmowy prowadzonej publicznie.

Administracja portalu nie ma dostępu do treści rozmów prowadzonych na forum prywatnym, chyba że jest uczestnikiem tych rozmów.

1.9. Blogi wiara.pl i gosc.pl

Konto na portalu wiara.pl umożliwia założenie i prowadzenie bloga. Blogi prowadzone w poprzednim systemie zostały przeniesione do nowego. Administrowanie nimi wymaga założenia konta na portalu.

Blog stworzony w starym systemie połączy się z kontem automatycznie, jeśli adresy mailowe podane dla blogu i konta są identyczne. Poprzedni system zapisywał adres mailowy podany przy zakładaniu bloga i ewentualny ostatni adres mailowy, jeśli był zmieniany. Oba adresy i hasło dostępowe zostaną zachowane w nowym systemie w celu weryfikacji przy połączeniu bloga z nowym kontem (jeśli nie dokonało się to automatycznie).

System blogowy portalu Wiara.pl umożliwia wybór stopnia dostępności bloga (zakładka "Ustawienia" w panelu administracyjnym bloga na moja.wiara.pl). Opcję tę należy określić oddzielnie dla każdego bloga. Domyślnie blog jest publiczny. Ustawienia dostępności blogów stworzonych w starym systemie zostaną przeniesione.

Blog publiczny występuje na liście blogów, nowe notki pokazują się w ostatnio dodanych, jest indeksowany przez wyszukiwarki, a link do niego jest widoczny w wizytówce użytkownika

Blog ukryty nie pokazuje się na liście blogów, nie jest ujawniany fakt dodania nowej notki, jest niewidoczny dla wyszukiwarek, na wizytówce użytkownika nie ma informacji o istnieniu tego bloga. Treści zamieszczone na blogu oznaczonym jako ukryty nie są jednak zabezpieczone przed dostępem osób trzecich, o ile wpiszą one prawidłowy adres internetowy bloga.

Użytkownik może w każdej chwili usunąć swojego bloga, operacji tej jednak nie można odwrócić. Możliwe jest zapisanie zawartości bloga na dysku komputera, jednak jedynie przed jego usunięciem. Zapisywane są posty, także nieopublikowane, komentarze, opublikowane zdjęcia w takiej wielkości, w jakiej zostały zamieszczone w notkach. Nie są zapisywane strony i inne załączniki. Po usunięciu bloga odzyskanie jego zawartości nie jest możliwe.

Użytkownik kasując konto na portalu może zachować swój blog, a następnie połączyć go z nowym kontem. Administrowanie blogiem, które nie jest połączone z kontem na portalu, nie jest możliwe. Ponowne połączenie wymaga znajomości adresu mailowego poprzedniego konta oraz hasła dostępowego (te dane zostaną zapisane w systemie mimo skasowania konta).

Skasowanie konta wraz z blogiem usuwa z systemu wszystkie dane.

1.10. Aplikacja "Gościa Niedzielnego" w serwisie e.gosc.pl

Aby korzystać z aplikacji "Gościa Niedzielnego" dostępnej w serwisie e.gosc.pl konieczne jest zarejestrowanie się w serwisie e.gosc.pl i podanie adresu e-mail. Założenie konta w serwisie e.gosc.pl nie jest tożsame z założeniem konta w portalu wiara.pl. Posiadanie konta w portalu wiara.pl nie umożliwia obecnie logowania się do serwisu e.gosc.pl. Warunki korzystania z serwisu e.gosc.pl i aplikacji "Gościa Niedzielnego" określa niniejszy Regulamin. Założenie kotnta w serwisie e.gosc.pl oznacza jego akceptację.

Partnerem Instytutu Gość Media w zakresie produkcji i zarządzania aplikacjami "Gościa Niedzielnego" dostępnymi w serwisie e.gosc.pl jest CLOUD MOBILE MEDIA Sp. z o.o., ul. TARGOWA 9, 35-064 RZESZÓW

Zakładając konto i podając swoje dane w serwisie e.gosc.pl Użytkownik wyraża zgodę na udostępnienie ich CLOUD MOBILE MEDIA Sp. z o.o., ul. TARGOWA 9, 35-064 RZESZÓW w celu umożliwienia świadczenia usług związanych z dostępem do aplikacji "Gościa Niedzielnego".

1.11 Agencja fotograficzna Foto Gosc - serwis foto.gosc.pl

Posiadanie konta w portalu wiara.pl umożliwia kupowanie zdjęć w serwisie foto.gosc.pl. Zasady korzystania z serwisu określają Regulaminy.

W celu poprawnego świadczenia usług użytkownik serwisu foto.gosc.pl musi określić typ użytkownika - osoba prywatna, instytucja komercyjna, niekomercyjna organizacja religijna. Ta informacja zapisywana jest na koncie użytkownika. Użytkownik może ją w każdej chwili zmienić, jeśli zmienia się jego status i potrzeby w zakresie wykorzystania kupowanych w serwisie foto.gosc.pl zdjęć.

Jeśli użytkownik chce otrzymać Fakturę VAT, proszony jest o podanie właściwych danych. Dla wygody użytkownika dane te są zapisywane w pamięci przeglądarki internetowej użytkownika. Portal wiara.pl i serwis foto.gosc.pl tych danych nie przechowują i nie przetwarzają.

Użytkownik - podając swoje dane - akceptuje przechowywanie swoich danych w celu realizacji zamówienia przez Instytut Gość Media, który jest właścicielem Agencji Foto Gość. Dane użytkownika zostają przesłane do księgowości Instytutu Gość Media za pośrednictwem automatycznie wysłanej z serwisu foto.gosc.pl wiadomości e-mail tylko i wyłącznie w celu wystawienia faktury VAT na wyraźne życzenie klienta.

«« | « | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | » | »»