Aby zmienić wielkość tekstu na stronie, przytrzymaj ctrl (na komputerach MAC - cmd) i wciśnij klawisz "+" aż do uzyskania pożądanego efektu.
Aby zmniejszyć - użyj klawisza "-". By wrócić do stanu początkowego, przytrzymaj ctrl (na MAC - cmd) i wciśnij "0".
Zakończyły się zdjęcia do „Legionów” w reżyserii Dariusza Gajewskiego, największej polskiej produkcji filmowej ostatnich lat. Film opowiada o młodych ludziach, chłopcach i dziewczynach, z legionowego pokolenia lat 1914-1916, którzy włączają się w walkę o odzyskanie niepodległości.
Pierwszoplanowym bohaterem „Legionów” jest Józek, dezerter z carskiej armii. Trafia między strzelców formujących polskie legiony, ale nie rozumie ich zapału ani sporów. Tam poznaje Olę z Ligi Kobiet Pogotowia Wojennego i jej narzeczonego, ułana Tadka, jednak bieg wypadków stawia ich naprzeciw siebie. Miłosne perypetie przedstawione zostały na tle spektakularnych bitew pod Rokitną i Kostiuchnówką.
Obok bohaterów fikcyjnych, których historie wzorowano jednak na życiorysach prawdziwych legionistów, w filmie pojawia się wiele postaci historycznych, w tym Józef Piłsudski grany przez Jana Frycza.
Zdjęcia do filmu powstawały m.in. w Bieszczadach, Cieszynie, okolicach Krakowa, Mrągowa, Węgrowa oraz Otwocka. Film dysponował budżetem w wysokości 27 milionów zł., co w polskich warunkach jest ewenementem. Premiera we wrześniu.
W filmie wystąpili m.in. Sebastian Fabijański, Mirosław Baka, Jan Frycz, Borys Szyc, Antoni Pawlicki, Piotr Żurawski, Piotr Cyrus, Andżelika Kurowska, Stanisław Cywka, Jakub Hojda, Monika Pawlicka, Karol Czajkowski, Krystian Pesta, Bartosz Szpak, Antoni Sałaj, Karol Górski, Kamil Wodka, Jędrzej Bigosiński.
Armia izraelska nie skomentowała sobotniego ataku na Bejrut i nie podała, co miało być jego celem.