Portal ludzi otwartych wiara.pl

 • forum
 • blog
 • czat
 • moja wiara
 • spotkania
 • zapytaj
 • powiększ

  Aby zmienić wielkość tekstu na stronie, przytrzymaj ctrl (na komputerach MAC - cmd) i wciśnij klawisz "+" aż do uzyskania pożądanego efektu.

  Aby zmniejszyć - użyj klawisza "-". By wrócić do stanu początkowego, przytrzymaj ctrl (na MAC - cmd) i wciśnij "0".

Najczęściej zadawane pytania

 

11. Nie mogę zarządzać swoim blogiem

Zarządzanie blogiem wymaga posiadania konta w portalu. Przeniesione ze starego systemu blogi połączyły się z Twoim kontem na portalu tylko jeśli w obu miejscach był podany ten sam adres mailowy. Jeśli nie masz dostępu do swojego bloga, możesz go powiązać:

a) Załóż konto na portalu (moja.wiara.pl). Jeśli już je posiadasz, zaloguj się.
b) Otwórz swój blog tak jak otwiera go każdy czytelnik. W stopce znajdziesz link "To jest mój blog"
c) Automat zażąda od Ciebie podania adresu mailowego, który był podany przy zakładaniu Twojego bloga oraz hasła. Jeśli podasz te dane poprawnie, blog zostanie powiązany z Twoim kontem.

Zarządzanie blogiem będzie się odtąd odbywało z poziomu moja.wiara.pl (zakładka Blogi).

12. Po migracji mam inną skórkę!

Ze względu na prawa autorskie wszystkie skórki zostały zmienione. Te najczęściej używane mają swoje odpowiedniki. Jeśli Twój blog ma domyślną, niebieską skórkę, spróbuj w nowej bazie znaleźć taką, która będzie Ci odpowiadała (Blogi/Administracja/Skórki).

Jeśli żadna Ci nie pasuje, możesz wgrać swój obrazek i ustawić go zamiast domyślnego. Możesz także zmienić położenie i kolor tytułów oraz położenie kolumny "nawigacyjnej" (Blogi/ Administracja/ Ustawienia). Pamiętaj, że żadna z opcji nie zadziała jeśli nie włączysz personalizacji bloga (pole do zaznaczenia na górze strony).

Jeśli testujesz różne skórki: zmiana skórki dezaktywuje Twoje ustawienia. Jeśli chcesz je przywrócić musisz ponownie zaznaczyć pole personalizacji.

13. Nie chcę, by mój blog był powszechnie widoczny.

Możesz wyłączyć opcję "blog publiczny" (Blogi/ Administracja/Ustawienia). Blog ukryty nie jest widoczny w żadnych spisach na portalu, nie widać go w Twoim profilu i nie jest dostępny dla wyszukiwarek. Pamiętaj jednak, że zobaczy go każdy, kto wpisze link.

Ustawień prywatności bloga nie dezaktywuje zmiana skórki.

Domyślnie nowo utworzony blog jest publiczny. Ustawienia starych blogów zostały jednak przeniesione.

14. Chcę usunąć bloga!

Możesz to zrobić za pośrednictwem moja.wiara.pl. Pamiętaj, że usunięcie bloga jest decyzją ostateczną - treść będzie nie do odzyskania. Możesz jednak wcześniej zapisać swojego bloga na dysku. Zapisane zostaną notki (także te nieopublikowane), komentarze, oraz zamieszczone w notkach obrazy (w takiej wielkości, w jakiej będą widoczne w notce. Nie zostaną zapisane strony ani inne załączniki.

15. Chcę usunąć konto, ale pozostawić bloga.

Administrowanie blogiem wymaga posiadania konta w portalu. Możesz jednak usunąć konto, a blog podpiąć do nowego. W polu usuwania konta (link w stopce moja.wiara.pl) znajdziesz odpowiednią możliwość. Pamiętaj, że dla ponownego połączenia konieczna będzie znajomość adresu mailowego związanego z blogiem i hasła (jeśli zakładałeś bloga w nowym systemie, będzie to mail i hasło poprzedniego konta).

Procedura łączenia opisana jest w pytaniu "Nie mogę zarządzać swoim blogiem".

«« | « | 1 | 2 | » | »»