Portal ludzi otwartych wiara.pl

 • forum
 • blog
 • czat
 • moja wiara
 • spotkania
 • zapytaj
 • powiększ

  Aby zmienić wielkość tekstu na stronie, przytrzymaj ctrl (na komputerach MAC - cmd) i wciśnij klawisz "+" aż do uzyskania pożądanego efektu.

  Aby zmniejszyć - użyj klawisza "-". By wrócić do stanu początkowego, przytrzymaj ctrl (na MAC - cmd) i wciśnij "0".

Regulamin użytkowników portalu

1. Właścicielem wszelkich opcji społecznościowych jest portal wiara.pl, będący częścią Instytutu Gość Media.

2. Założenie konta w portalu wiara.pl daje użytkownikowi możliwość:

 • korzystania z forum, czata i blogów w portalu wiara.pl
 • pisania komentarzy na portalu pod stałym nickiem
 • personalizacji swojej wizytówki na portalu.

Przed rozpoczęciem korzystania forum, czata i blogów użytkownik jest zobowiązany zapoznać się z obowiązującymi w tych miejscach zasadami (zajrzyj do regulaminu FORUM, CZATA lub BLOGÓW). Moderatorzy będą egzekwować stosowanie się do „lokalnych” zasad.

Osoby nadzorujące w imieniu właściciela aktywność internautów i przestrzeganie regulaminów (moderatorów lub operatorów) oraz ewentualnie osoby koordynujące ich pracę (administratorów) wyznacza właściciel. Nie prowadzimy naboru na moderatorów/ operatorów.

3. Portal wiara.pl chce być miejscem dyskusji i ścierania się różnych poglądów. Dyskusja, by miała sens, wymaga jednak zachowania pewnych reguł. Zakładając konto użytkownik zobowiązuje się do przestrzegania zasad tu panujących, w szczególności do:

 • zachowywania kultury w dyskusjach (nieobrażanie współdyskutantów, unikanie prywatnych „wycieczek”)
 • uzasadniania postawionych zarzutów i oskarżeń (niedopuszczalne są pomówienia, oszczerstwa, paszkwile).

4. Jest różnica między wyrażaniem własnego zdania w dyskusji a agitacją. Nie stawiamy granic dyskusji, poza tymi, które wynikają z prawa polskiego. Gospodarzami portalu jednak są katolicy, zatem zabrania się agitacji na rzecz poglądów sprzecznych z nauczaniem Kościoła, także w dziedzinie moralności, a w szczególności propagowania stron internetowych o takiej treści.

5. Niedozwolone jest zamieszczanie jakichkolwiek treści łamiących prawo polskie i prawa osób trzecich. Zabrania się głoszenia poglądów faszystowskich, rasistowskich (w tym antysemickich) i propagowania stron o takiej zawartości. Zabrania się zamieszczania materiałów i propagowania stron z zawartością erotyczną, w szczególności pornograficzną.

6. Językiem używanym na portalu jest język polski - usuwane będą treści (komentarze, wypowiedzi na forum, blogi lub notki blogowe) zamieszczone w językach obcych.

7. Login użytkownika nie może być imieniem Boga, zawierać imion/nazw demonów, imion/nazw świętych w żadnej religii czy słów powszechnie uważanych za obraźliwe.

8. Komentarze, forum, czat i blogi to nie jest miejsce dla darmowej reklamy. W sprawie zamieszczania na portalu reklam lub promocji własnych inicjatyw prosimy kontaktować się z działem reklamy.

9. Komentarze zamieszczane na portalu mogą być moderowane. Moderacja ma prawo nieopublikowania komentarza, a także usunięcia go, jeśli został wcześniej ujawniony, jeśli uzna go za łamiący reguły przyjęte na portalu. Moderacja ma także prawo usunąć konto użytkownika, który w sposób drastyczny lub uporczywy łamie przyjęte zasady. Dyskusja, której użytkownicy w sposób uporczywy łamią przyjęte zasady może być zablokowana lub usunięta.

10. Użytkownik ma prawo zgłosić do moderacji tekst (komentarz, post na forum, bloga lub notkę blogową), który jego zdaniem łamie przyjęte na portalu zasady. Moderator może takie zgłoszenie uznać za słuszne lub nieuzasadnione.

11. Pisząc komentarz na portalu lub post na forum użytkownik zgadza się, że nie będzie mógł w przyszłości żądać jego usunięcia. Post lub komentarz pozostanie na portalu, podpisany loginem autora, nawet w przypadku całkowitego usunięcia konta. Takiego rozwiązania wymaga zachowanie ciągłości dyskusji.

12. W sytuacjach szczególnych możliwa jest zmiana loginu (ale wyłącznie przed usunięciem konta). W tej sprawie prosimy o kontakt z redakcją.

13. Dysponentem bloga i zawartych w nim treści jest jego właściciel. Ponosi on całkowitą odpowiedzialność, w tym odpowiedzialność karną, za wszystkie treści zamieszczone na jego blogu (dotyczy to także komentarzy pod notkami). Trzeba w tym miejscu wspomnieć wyrok sądu w Tarnowie, który uznał odpowiedzialność karną blogera za zamieszczone pod notką komentarze. Więcej na temat sprawy można się dowiedzieć w tym miejscu.

14. Portal Wiara.pl nie interweniuje w obrębie bloga (nie ingeruje w jego treść). W razie stwierdzenia na blogu elementów naruszających prawo polskie, prawa osób trzecich, regulamin lub zasady netykiety zostanie zablokowany lub (w skrajnym przypadku) usunięty bez ostrzeżenia cały blog (więcej na ten temat w regulaminie blogów).

15. Rozmowy na czacie - jeśli dotyczą ważnych tematów - mogą być zapisywane i publikowane na portalu. Zapisywane są zawsze czaty tematyczne i czaty z gośćmi. Użytkownik nie może żądać usunięcia swoich wypowiedzi z opublikowanego zapisu czata.

16. Użytkownik może podać swoje dane w profilu (nie jest to wymagane). Dane te będą widoczne dla użytkowników zgodnie z ustawieniami wprowadzonymi w profilu ustawienia prywatności). Redakcja nie weryfikuje treści profilu użytkowników, chyba że wynika to z odrębnych regulaminów forum, czata lub blogów.

17. Prosimy zapoznać się z naszą Polityką prywatności.

18. Redakcja portalu zastrzega sobie prawo zmiany regulaminu i podania jej do wiadomości poprzez opublikowanie w tym miejscu. Nowe zasady staną się wymagalne z chwilą opublikowania.

 

Ostatnia aktualizacja: 05 października 2011 roku

«« | « | 1 | » | »»