Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukiwanie obejmuje wszystkie serwisy
wybierz serwis, który chcesz przeszukać »
Pozostałości kolejnego wczesnośredniowiecznego skarbu odkryli w trakcie październikowych poszukiwań archeologowie w Zawichoście-Trójcy. Wiosną tego roku w tym miejscu znaleziono prawie 2 tys. monet piastowskich.
Liczący niemal dwa tysiące monet skarb z XII wieku odkryto podczas poszukiwań w Zawichoście. To kolejne znalezisko potwierdzające znaczenie Trójcy i Zawichostu w średniowieczu.
Na terenie dawnej średniowiecznej wsi Trójca, która obecnie jest częścią Zawichostu, znaleziono wyjątkowy zabytek, ołowianą pieczęć - bullę - książęcą.
Trzy wczesnośredniowieczne groty strzał do łuku znaleźli pasjonaci historii w Zawichoście podczas prac poszukiwawczych prowadzonych za pomocą wykrywaczy metali.
- Niełatwo przekształcić ból towarzyszący śmierci w radość, chociaż wiara i modlitwa są tutaj bezcenne. Potrzebne jest wsparcie wspólnoty Kościoła, bliskość innych osób - mówił bp K. Nitkiewicz.
W Zawichoście w Ośrodku Formacji Liturgicznej sióstr jadwiżanek przez trzy dni przeżywa je ponad 50 osób - członków kilkunastu Grup Modlitwy Ojca Pio z diecezji sandomierskiej.
- To był wspaniały czas modlitwy. Byliśmy razem, skupieni, rozmodleni, napełnieni mocą obecności Chrystusa. Ten czas pozostanie w mojej pamięci - mówił Paweł z Ostrowca Świętokrzyskiego.
W zawichojskim Ośrodku Formacji Liturgicznej, rekolekcyjne spotkanie przeżywali członkowie Grup Modlitwy Ojca Pio.
Wspólne dziękczynienie diecezji za 25 lat biskupstwa biskupa seniora Wacława Świerzawskiego.
Ruch Domowego Kościoła podsumował wakacyjne turnusy rekolekcyjne i wyznaczył zadania na nowy rok formacji.