Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukiwanie obejmuje wszystkie serwisy
wybierz serwis, który chcesz przeszukać »
Radomyska parada przebierańców kultywowana jest od czasów zaborów. Zwyczaj ten w Polsce Południowo-Wschodniej po dziś zachował się tylko w Radomyślu nad Sanem.
Niemal 2 tys. osób wzięły udział w XII Diecezjalnej Pielgrzymce Kół Żywego Różańca do Radomyśla nad Sanem.
Ponad 250 osób odpoczywać będzie podczas 6 turnusów "Wakacji z wartościami", które odbywają się w Diecezjalnym Ośrodku Turystyki i Formacji Chrześcijańskiej "Augustianum" w Radomyślu nad Sanem.
Wielu młodych diecezji sandomierskiej uczestniczyło w dorocznym spotkaniu, które tym razem odbyło się w Radomyślu nad Sanem. Obok sanktuarium maryjnego znajduje się tam Diecezjalny Ośrodek Turystyki i Formacji Chrześcijańskiej Augustianum.
Śnieg z deszczem i przenikliwe zimno towarzyszyły grupie ok. 150 pątników, którzy z parafii pw. św. Jana Pawła II wyruszyli na Ekstremalną Drogę Krzyżową.
W tym roku EDK ze Stalowej Woli ruszy 1 kwietnia o godz. 21, a godzinę wcześniej poprzedzi ją Msza św. w parafii św. Jana Pawła II.
To do przede wszystkim comber i parada przebierańców. Comber kultywowany jest tutaj jeszcze od czasów zaborów. Zwyczaj ten, w Polsce południowo-zachodniej, po dziś zachował się tylko w Radomyślu nad Sanem.
Blisko 14 mln złotych otrzymały samorządy stalowowolskiego powiatu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg 2022.
W Radomyślu nad Sanem odbyło się diecezjalne spotkanie opłatkowe Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży naszej diecezji.
W sanktuarium Matki Bożej w Radomyślu nad Sanem odbyły się uroczystości z okazji 100-lecia Legionu Maryi.