Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukiwanie obejmuje wszystkie serwisy
wybierz serwis, który chcesz przeszukać »
Centralne ogólnopolskie nabożeństwo w Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan odbyło się w cerkwi prawosławnej Św. Trójcy w Siedlcach.
Rozpoczął się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Materiały do ekumenicznych modlitw przygotowali tym razem chrześcijanie z Karaibów.
- Trzeba zadbać, by w naszym sercu było jak najwięcej żaru Bożej Miłości i płomienia Ducha Świętego - mówili duchowni różnych wyznań w Opolu.
Teologowie katoliccy i luterańscy pracują w Kamieniu Śl. nad wspólnym dokumentem obu Kościołów o chrzcie i wzrastaniu we wspólnocie chrześcijańskiej.
Poczet płockich ewangelików od Stanisława Murzynowskiego... do dzisiaj.
Jeśli tak, to musisz uzasadnić tę wiarę w codziennym życiu - mówił w płockiej katedrze ks. Włodzimierz Piętka, diecezjalny duszpasterz ekumeniczny.
Liturgia w cerkwi prawosławnej była sprawowana z udziałem biskupów dwóch bratnich Kościołów: biskupa płockiego Piotra Libery i biskupa naczelnego Kościoła Starokatolickiego Mariawitów Marii Karola Babiego.
- Modlitwa o jedność jest wołaniem o miłość i miłosierdzie dla świata - mówił w kaplicy seminaryjnej ks. Maria Gabriel Grabarczyk z Kościoła Starokatolickiego Mariawitów.
Duchowni trzech wyznań poprowadzili nabożeństwo ekumeniczne w Kędzierzynie-Koźlu.
Szczególnym rysem "płockiej ekumenii" jest doroczna Eucharystia pamięci o zmarłych siostrach i braciach ze wspólnot chrześcijańskich biskupiego miasta.