Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukiwanie obejmuje wszystkie serwisy
wybierz serwis, który chcesz przeszukać »
Wczoraj obchodziliśmy go już po raz dwudziesty piąty, a jednak nadal sama nazwa brzmi nad Wisłą dość egzotycznie. Bo czy wiemy na pewno, co dokładnie jest jego celem?
Pod hasłem „Chrześcijanie i muzułmanie: dzieląc radości i smutki” 26 stycznia, obchodzony był XXIII Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce.
Odpowiada ks. Rafał Cyfka ze Stowarzyszenia Papieskiego Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
Mufti, przewodniczący gmin muzułmańskich, a także ambasadorzy z krajów islamskich, m.in. Turcji, Kataru i Zjednoczonych Emiratów Arabskich modlili się wspólnie z katolikami na Pradze.
Mufti, przewodniczący gmin muzułmańskich, a także ambasadorzy z krajów islamskich, m.in. Turcji, Kataru i Zjednoczonych Emiratów Arabskich modlili się wspólnie z katolikami o pokój i poszanowanie przyrody.
Rada Wspólna Katolików i Muzułmanów chce osłabienia narastającej w naszym kraju niechęci wobec osób odmiennych etnicznie czy wyznaniowo.
Hasło tegorocznego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan brzmi: "Pojednanie - miłość Chrystusa przynagla nas" (2 Kor 5, 14-20).
- Trzeba wyzbyć się naiwności wobec islamu i widzieć całe skomplikowanie jego współczesnej rzeczywistości - apelował biskup elbląski.
Dziś w Kościele XVI dzień Islamu.
Tzw. "państwo islamskie" i stosunek do niego świata muzułmańskiego - to zdecydowanie najbardziej gorący temat odbywającej się 26 stycznia na UKSW sesji naukowej z okazji XV Dnia Islamu w Kościele katolickim w Polsce. Katolicy i muzułmanie, we wspólnym oświadczeniu, potępili także przemoc w imię religii.