Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukiwanie obejmuje wszystkie serwisy
wybierz serwis, który chcesz przeszukać »
Czy dzisiejsi tzw. obrońcy nowoczesności kierują się antyczną logiką rytuału? A ich przeciwnicy?
Prof. Sławomir Moździoch o archeologicznych śladach z początków chrześcijaństwa na ziemiach Śląska.
Europa przypomina wyschniętą gąbkę - wyludniająca się, jałowa, bez ducha, wygodna i rozleniwiona, gardząca wiarą, odarta nawet z poczucia piękna.
Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny, więc stolica się zadyniła. Warszawska kuria przypomina, że obchodzenie Halloween to nie zabawa, ale pogański zwyczaj podszyty okultyzmem.
Kościół w Gabonie mobilizuje się przeciwko pladze mordów rytualnych. Opinią publiczna już w ubiegłym roku wstrząsnęło ujawnienie takich zbrodniczych praktyk, których ofiarą szczególnie często padały dzieci.
Jeszcze 30 lat temu zwyczaj tatuowania się w naszym kręgu kulturowym był ograniczony do wąskich środowisk utożsamianych z tzw. marginesem społecznym. Tatuaże nosili wówczas głównie przestępcy, narkomani i członkowie różnych subkultur młodzieżowych.
Ks. prof. Jerzy Bajda pisze na łamach Naszego Dziennika o tym, że "w dzisiejszym klimacie kulturalnym (jak i w kulturze klimatycznej) wyczuwa się rosnącą sympatię dla świata zwierzęcego i wprost proporcjonalną do niej dewaluację człowieka, a zwłaszcza podstawowej prawdy o jego osobowej godności".
Biskupi Węgier przestrzegają swych rodaków przed zagrożeniami ze strony neopogaństwa. W minioną niedzielę we wszystkich kościołach tego kraju odczytano list pasterski poświęcony obronie wiary katolickiej.
- Funkcjonariusze angielskiej i walijskiej policji, którzy wierzą w Thora, Odyna bądź innych pogańskich bogów, będą mogli otrzymać wolny dzień w Halloween i w dzień przesilenia letniego – zdecydowało brytyjskie MSW.