Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukiwanie obejmuje wszystkie serwisy
wybierz serwis, który chcesz przeszukać »
Mężczyźni byli zaproszeni już na majowy odpust ku czci św. Stanisława, ale obostrzenia związane z epidemią koronawirusa przeszkodziły w organizacji pielgrzymki.
Przez dwa dni dyskutowano nad działaniami i rozwojem organizacji bratniej w Polsce. Podsumowaniem była Msza św. i uroczyste wprowadzenie w pełnione urzędy.
- Wyruszymy na pątniczy szlak, by w błotnickim sanktuarium pokłonić się Matce Bożej, powierzyć Jej nasze rodziny, ojczyznę i nas samych - mówią Rycerze Kolumba, organizatorzy pielgrzymki.
Rycerze Kolumba wrócili na koszaliński cmentarz, by kontynuować akcję rozpoczętą w listopadzie. Uporządkowali groby, postawili krzyże, zapalili znicze.
W modlitwie polecano naszą ojczyznę i jej przyszłość, rządzących i wszystkich sprawujących jakąkolwiek władzę, aby mieli świadomość odpowiedzialności i budowali ojczyznę Bogiem silną.
Ikona Matki Bożej Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan przybyła do parafii św. Jana Pawła II w Stalowej Woli.
Jak być mężczyzną prawym w byciu ojcem, dziadkiem, kolegą z pracy zastanawiali się Rycerze Kolumba z Koszalina, Słupska, Sławna, Jastrowia, Łeby.
Zakon Rycerzy Kolumba jest dziś najliczniejszą na świecie katolicką organizacją męską. Liczy prawie 2 mln członków. W Polsce jest ich ponad 6 tys.
W poniedziałek, 6 stycznia Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Radomia po raz 9.
Parafianie kościoła św. Wojciecha w Koszalinie uporządkowali dziecięce groby, postawili nowe krzyże, wyodrębnili miejsca pochówku. To dalsza część akcji "Iskierka pamięci".