Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukiwanie obejmuje wszystkie serwisy
wybierz serwis, który chcesz przeszukać »
„Ja się na to narodziłem i na to przyszedłem na świat, aby dać świadectwo prawdzie”.
Brytyjscy dowódcy kłamliwie twierdzili, że polscy spadochroniarze bili się niechętnie. Obwiniali Polaków za porażkę bitwy o Arnhem, by odwrócić uwagę od własnych błędów – bo to oni fatalnie zaplanowali tę największą w historii operację powietrznodesantową.
Dokument Izabeli Bojarewicz i Sylwi Żołnacz-Lizak miał premierę w 2013 roku, ale warto go obejrzeć, by przypomnieć sobie sceniczne dokonania zmarłej aktorki, w tym najgłośniejszą rolę Barbary w „Nocach i dniach”. F
W nocy z 11 na 12 maja 1946 do budynku plebanii w Płokach wtargnęła komunistyczna bojówka.
Film Bolesławskiego, czyli „Widowisko filmowe w 8-miu aktach na tle wypadków Sierpniowych w roku 1920.
O tym, że Wincenty Witos jest jednym z ojców polskiej niepodległości, wie każde dziecko. Ale by przekonać się, że jest to także jedna z najbardziej fascynujących postaci naszej historii, trzeba ją bliżej poznać.
Od pierwszych taktów wraz z wokalistką wołamy: „Przyjdź, Duchu Święty”.
Zdumiewa konsekwencja, z jaką Jolanta Pszczółkowska-Pawlik, pianistka i inicjatorka tego niezwykłego projektu, przybliża nam twórczość Stanisława Moniuszki.
Najnowszy wybór referatów i artykułów dr Wandy Półtawskiej to próba przybliżenia wiernym świata duchownych, który, choć przenika świat świeckich, dla wielu z nich pozostaje „ziemią nieznaną”.
Książka ks. Piotra Larysza dowodzi, że harcerze zawsze przyciągają ludzi dobrej woli.