Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukiwanie obejmuje wszystkie serwisy
wybierz serwis, który chcesz przeszukać »
Na murach nabazgrali bluźnierstwa, w szkole poniszczyli krucyfiksy, a nagrania umieścili w necie. Baby gang - jak ich nazwali policjanci, bo niektórzy z nich mieli mniej niż 14 lat - został już zidentyfikowany.
W przedstawionej Sądowi Najwyższemu opinii w głośnej sprawie zdjęcia krzyża w szkole w Krapkowicach, instytut Ordo Iuris zwraca uwagę na wadliwość wyroku Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu, który prowadzi do dyskryminacji osób wierzących i może stanowić precedens oraz zachętę dla dalszych działań dyskryminacyjnych.
Studenci z Duszpasterstwa Akademickiego "Martyria" we Bydgoszczy modlili się wczoraj o powrót krzyża do sali Senatu Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.
Argumenty używane przez zwolenników zdejmowania krzyża zostały jednoznacznie podważone w Europejskim Trybunale Praw Człowieka w Strasburgu w 2010 roku - przypomina dr Sylwester Warzyński, rzecznik diecezji bydgoskiej.
Fakt, że jest się świeckim, jak usiłuje się wmówić innym, bądź agnostykiem, oznacza brak zainteresowania sferą religijną tych, którzy nie są laikami - mówi Żyd, adwokat broniący sprawy krzyży przed Trybunałem w Strasburgu.
W Niemczech falę krytyki wywołała wypowiedź Aygül Özkan z chadeckiej CDU, desygnowanej na minister ds. socjalnych w rządzie Dolnej Saksonii, która sprzeciwiła się obecności krzyży w szkołach publicznych.
Pozytywne echa, nie tylko we Włoszech, wywołało przyjęcie przez Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu odwołania w sprawie krucyfiksu.
„Tak dla krzyża” to hasło popielcowej kampanii, która odbyła się na południu Hiszpanii. Akcja polegała na rozdawaniu krzyży na ulicach miast Malagi i jest formą protestu przeciwko rządowemu projektowi ustawy o wolności religijnej oraz wyrokowi Trybunału w Strasburgu.
Wyrok, jaki wydał w sprawie krzyży Europejski Trybunał Praw Człowieka, wywołał falę oburzenia na całym kontynencie. Protestowali zarówno obywatele, jak i rządy państw. Może to doprowadzić nie tylko do odwołania tego zakazu, ale także do ograniczenia kompetencji Trybunału w Strasburgu - czytamy w dzienniku „Polska”.
"Do sądu skarga na krzyż w szkole lub urzędzie wpłynie. To kwestia czasu" - pisze na łamach Gazety Wyborczej Ewa Siedlecka.