Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukiwanie obejmuje wszystkie serwisy
wybierz serwis, który chcesz przeszukać »
Ruch Światło-Życie zaprasza młodzież na trzydniowe rekolekcje ewangelizacyjne, które odbędą się w Zabrzu przed Nowym Rokiem.
Oblackie Centrum Młodzieży NINIWA w Kokotku zaprasza na dwie serie rekolekcji inspirowanych literaturą, która od lat porusza serca i umysły czytelników na całym świecie. Pierwsze z tych rekolekcji oparte są na "Władcy Pierścieni" J.R.R Tolkiena, a drugie na "Opowieściach z Narnii" C.S. Lewisa.
- C.S. Lewis jest autorem, który bardzo dobrze wpisuje się w Instytut Kultury Chrześcijańskiej, gdyż był protestantem. Możemy więc śmiało mówić o ekumenizmie, który to miejsce cechuje - mówi dr Martyna Koszkało.
Kolejna rocznica urodzin i śmierci C. S. Lewisa jest świetną okazją, by przypomnieć sobie doskonałą filmową biografię twórcy "Opowieści z Narnii" z Anthonym Hopkinsem w roli głównej.
Czytanie fikcji literackiej ma znakomity wpływ na zdolność do empatii i znoszenia niepewnych sytuacji - takie wnioski płyną z badań naukowców z Toronto.
Wybór między teologią szczęścia, a cierpienia jest fałszywy na starcie. Prawdziwe jest zwycięstwo Jezusa, doskonale opisane w ostatniej części „Opowieści z Narnii”.
Piotr, Zuzanna, Edmund i Łucja w domu profesora, za starą szafą, odkryli tajemnicze przejście. Przed rodzeństwem otwarła się magiczna kraina Narnia.
„Opowieści z Narnii” to nasza ulubiona opowieść. Razem z żoną znamy wszystkie części - mówi Marek Zając, dziennikarz i publicysta.
Czy baśń może tłumaczyć najgłębsze tajemnice chrześcijaństwa? Tak! Najlepszym dowodem są „Opowieści z Narnii”.
Był angielskim dżentelmenem wiernym całe życie jednej miłości… Miłości do książek. Nawrócił się dzięki książkom i przyjaźni. Jak ważne jest to, co czytamy i z kim się przyjaźnimy!