Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukiwanie obejmuje wszystkie serwisy
wybierz serwis, który chcesz przeszukać »
Obchodzimy dziś wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, popularnie Matki Bożej Szkaplerznej.
Biskup Roman Marcinkowski przewodniczył niedzielnej Mszy św. odpustowej w parafii Matki Bożej Szkaplerznej w Strzegocinie.
- Swarzewo to jedno z najważniejszych miejsc kultu maryjnego na Pomorzu, nie bez powodu nazywane jest również Kaszubską Częstochową. Tutaj od wieków przychodzą pątnicy z różnych stron naszej archidiecezji - mówi bp Zbigniew Zieliński.
Kard. Kazimierz Nycz nałożył diademy na głowę Dzieciątka i Matki Bożej Szkaplerznej, cudowny wizerunek czczony od 400 lat w Warce.
Warka była niegdyś miastem królewskim. Od 20 maja będzie się chlubić tym, że czci koronowaną Maryję, która od 400 lat wyprasza w tym miejscu cuda.
Na twarzach pątników widać było trud pielgrzymowania, zwłaszcza na wzniesieniu tuż przed klasztorem. Słabości powiedzieli jednak "nie!" i wytrwale kroczyli przed siebie.
W poniedziałkowe popołudnie pielgrzymi ze wspólnoty skawińsko-czernichowskiej dotarli do Matki Bożej Szkaplerznej.
16 lipca zakończył się tygodniowy odpust ku czci Matki Bożej Szkaplerznej, który miał miejsce w Jej sanktuarium na Burku w Tarnowie.
Odpust ku czci Matki Bożej Szkaplerznej odbył się w niedzielę w Bednarach. Tutejsze bractwo wiernych szerzących kult Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel liczy ok. 240 osób.
Dzisiejszy odpust ku czci Matki Bożej Szkaplerznej w Rychwałdzie zakończyła procesja eucharystyczna, podczas której Najświętszy Sakrament niesiono w wyjątkowej monstrancji - polskim wotum dla sanktuarium w Fatimie.