16 Stycznia 2022
Święty Augustyn był namiętnym poszukiwaczem prawdy i już samo to stawia go na liście patronów „obowiązkowych” XXI wieku. „Był nim od początku i przez całe swoje życie” – powiedział o nim Benedykt XVI.
więcej »
Święty Antoni. Pierwsze skojarzenie? Padwa i „niebiańskie biuro rzeczy znalezionych”. Franciszkański kaznodzieja popularnością przyćmił innego Antoniego: eremitę, który ze względu na swe duchowe porady, które stały się filarami monastycznej duchowości, zyskał miano „Wielkiego”.
To nie są księgi dla tych, którzy szukają lukrowanych historii o świętoszkach. To księgi dla poszukiwaczy. Tych, którzy chcą zrozumieć, dlaczego człowiek potrzebuje zbawienia i dlaczego taką, a nie inną drogę wybrał Bóg.
wszystko z tej kategorii
Nie jest możliwa chrześcijańska kultura bez chrześcijan, którzy sami coraz bardziej upodabniają się do Chrystusa.
Ludziom Memoriału zawdzięczamy nadzieję na to, że prawda nie da się ostatecznie zniszczyć.
Myśl wyrachowana: Religia żydowska jest skarbnicą, lepiej ze skarbu czerpać niż negować jego wartość.
Jednym z najczęściej dyskutowanych w styczniu tematów w mediach społecznościowych jest sprawa oskarżenia ks. Jacka Stryczka o mobbing w założonym przez niego Stowarzyszeniu Wiosna.
Kwestia systemu Pegasus wpisuje się w wojnę Platformy Obywatelskiej z Prawem i Sprawiedliwością. Przypomina jednak ważne pytania o poszanowanie prywatności obywateli.
Na Uniwersytecie Oksfordzkim stworzono test, za pomocą którego można określić, czy pacjent jest chory na raka, a jeżeli tak, to czy ten nowotwór daje przerzuty. Test jest tani i wymaga tylko kilku kropli krwi.