Po ogłoszeniu przez MEN, że co piąty abiturient nie zdał w tym roku matury, podniósł się lament, że to „tragedia narodowa”.
Josif Brodski, Mniej niż ktoś. Eseje, „Znak”, Kraków 2006. ss. 373.
Paul Badde, Guadalupe. Objawienie, które zmieniło dzieje świata, Polskie Wydawnictwo Encyklopedyczne, Marzec 2006
Dom Opieki Społecznej im. ks. Jana Schneidera. Przy wejściu pod obrazem ks. Schneidera siedzi pan Władeczek w kaszkiecie. – Pilnuję, to mój dom – wyjaśnia.
Krótszego logo niż „Noe” nie dało się wymyślić – mówi ks. Leosz Ryszka, salezjanin – twórca i dyrektor czeskiej telewizji katolickiej.
Po przeczytaniu książki Paula Badde zapragnęłam wsiąść do samolotu (a panicznie boję się latać) i znaleźć się w Meksyku. Potem wszystko byłoby jasne. Kierunek – najbardziej odwiedzane sanktuarium maryjne świata.
– Nieważne, że religia nie liczy się do średniej – mówi Joasia Mikołajewska, laureatka XVI Olimpiady Teologii Katolickiej. – Chciałam lepiej poznać podstawy swojej wiary. Nie być katoliczką tylko z nazwy.
Dla niektórych to prawie rzeczywistość. Gdzieś zaciera się granica.Gdy Jezus się zbliża, wszystkim zmieniają się twarze. Widać ból, przerażenie, łzy. Bo cofnęli się w czasie. Stoją właśnie na Via Dolorosa.
Odstające uszy, garbaty nos, cofnięta żuchwa – spokojnie wylicza chirurg plastyczny Zbigniew Mazan, patrząc na twarz mojej koleżanki. Kiedy przenosi na mnie wzrok, zmieniam temat. Nie chcę usłyszeć,co by należało przemodelować.