W chaosie mediów społecznościowych są źródła wyjątkowych przekazów, oceany wiadomości zbędnych, a także zatrute potoki bardzo szkodliwych treści. Prawdziwa relacja z Bogiem nie ma związku z liczbą wpisów przeczytanych na Jego temat – mówi prof. Klaudia Cymanow-Sosin, medioznawca z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.
"Bez ojca, bez matki, bez rodowodu, nie ma ani początku swych dni, ani też końca życia, upodobniony zaś do Syna Bożego, pozostaje kapłanem na zawsze"(Hbr 7,3).
(...) nie aniołów przygarnia, ale przygarnia potomstwo Abrahamowe (Hbr 2, 16)
Aby budować mosty, trzeba nam nie tyle specjalnych inicjatyw w duchu ekumenicznym, ale ponad wszystko przemiany serca, zmiany myślenia – mówił w bazylice jezuitów w Krakowie bp Damian Muskus OFM. W nabożeństwie ekumenicznym, któremu przewodniczył, uczestniczyli chrześcijanie różnych wyznań.
O sile przyjaźni między chrześcijanami różnych wyznań opowiadają Maciek Radecki – katolik i Zosia Żółtko-Horyza – protestantka.
Każda rodzina przechowuje w pamięci anegdoty, opowieści i powiedzonka przodków. Zakony nie są wyjątkiem. Barwnymi historiami z dawnej i całkiem niedalekiej przeszłości dzielą się z okazji swojego święta patronalnego paulini z krakowskiej Skałki.
Każdy, kto miłuje, narodził się z Boga i zna Boga (1 J 4, 7b).
„Niech cię Pan błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą” (Lb 6, 24-25).
Zabrzmijcie radosnym śpiewem, wszystkie ruiny Jeruzalem! (Iz 52, 9)
Bp Albin Małysiak jako kapelan ośrodka dla osób starszych i zniedołężniałych w Krakowie oraz przełożona tego domu s. Bronisława Wilemska ocalili w czasie okupacji niemieckiej pięcioro Żydów.