Już po raz szósty odbyła się konferencja dla pań, której motywem przewodnim była uzdrawiająca moc relacji. Prelegentki z różnych dziedzin podzieliły się wiedzą i doświadczeniem, by pomóc uczestniczkom na nowo odkryć wartość kobiecości.
– Zrzuciłem ciężar – mówi jeden z uczestników kursu ewangelizacyjnego, który dla wielu stał się okazją do odnowy duchowej.
W 1925 roku napisał memoriał w obronie polskiej mowy w kościele. Czternaście lat później został aresztowany przez Niemców i trafił do obozu. Po wojnie, w małej wsi na Dolnym Śląsku, kontynuował swoją misję. Kim był ks. Jan Melz i dlaczego jego historia jest wciąż tak aktualna?
Podczas 50. Kongregacji Odpowiedzialnych Ruchu Światło–Życie do Unii Kapłanów Chrystusa Sługi przystąpili kolejni duchowni. To znak, że duch służby, oddania i ubóstwa nadal inspiruje.
Każdy potrzebuje dialogu. Najlepiej opartego na zasadach, których można nauczyć się w weekend.
Słowa, które Norbert Ryznar usłyszał na rekolekcjach przed diakonatem, doskonale opisują to, co wraz z żoną czują w ostatnim czasie. Później dostał propozycję otrzymania święceń z rąk samego papieża.
– Bądźmy uważni na siebie nawzajem, biorąc pod uwagę, że każdy ma prawo być inny – mówił ks. dr hab. Piotr Kieniewicz.
– Pielgrzym nadziei to ten, kto uchwycił głos Pana i trwa w relacji z Nim – podkreślała s. dr hab. Joanna Nowińska, zachęcając do osobistej relacji z Bogiem.
– Wasza obecność jest miłością uzdrawiającą i przywracającą nadzieję – mówił bp Marek Mendyk do sióstr i braci zakonnych.
Ukryci przed światem, nie rzucają się w oczy. Niewidzialni. Taka jest według Tomasza Kuriaty rzeczywistość osób chorych.